Kurser - LOF Sydfyn

LOF Sydfyn

LOF - Værdi til dig og dit liv.

  • @navn
     
    Blomsterbinding i efterårets tegn
    Start: 15.10.17
    søndag 10:00
    Inge Margrethe Magaard
    Svendborg, Spejderhytten Villa Kulla
  • @navn
     
    Blomsterbinding-i julens tegn
    Start: 12.11.17
    søndag 10:00
    Inge Margrethe Magaard
    Svendborg, Spejderhytten Villa Kulla
  •  
     
    Møbelpolstring
    Start: 02.10.17
    mandag 18:10
    Vagn Sorknæs
    Svendborg, Ørkildskolen-Østre
  •  
     
    Photoshop
    Start: 26.10.17
    torsdag 18:00
    Lars Kjærsgaard
    Svendborg, Tåsingeskolen afd. Sundhøj
 

Er startet

  • @navn
     
    Blid bevægelse for damer i den bedste alder
    mandag 09:30
    Camilla Palisz Wengel
    Vester Skerninge, Øster Skerninge Forsamlingshus
  •  
     
    Blid yoga og afspænding for gigtramte
    torsdag 13:00
    Camilla Palisz Wengel
    Stenstrup, Kirkeby Fysioterapi
  • @navn
     
    Fyraftens fællessang
    fredag 14:00
    Erik H. A. Jakobsen
    Svendborg, Færgegården
  •  
     
    Guitar - allround akustisk - Begynder/øvede
    torsdag 19:00
    Jesper Nedergaard-Hansen
    Svendborg, Ørkildskolen-Østre
  •  
     
    Guitar - allround akustisk - Begynder/øvede
    torsdag 20:00
    Jesper Nedergaard-Hansen
    Svendborg, Ørkildskolen-Østre
  • @navn
     
    Harmonika
    onsdag 10:30
    Torild Aasen
    Vester Skerninge, Ollerup Plejehjem
  • @navn
     
    Harmonika
    onsdag 11:30
    Torild Aasen
    Vester Skerninge, Ollerup Plejehjem
  • @navn
     
    Holistisk afspænding
    torsdag 16:45
    Connie Jeberg Frederiksen
    Stenstrup, Kirkeby Fysioterapi
  •  
     
    Male- og tegnekursus - hensyntagende
    tirsdag 14:30
    Mette Sørensen
    Gudbjerg Sydfyn, Stokkebækskolen-Gudbjerg
  • @navn
     
    Moderne Knipling
    torsdag 09:30
    Kirsten Hansen Koch
    Vester Skerninge, Hundstrup Fritidscenter
  • @navn
     
    Restorativ yoga for stressramte
    torsdag 10:00
    Camilla Palisz Wengel
    Vester Skerninge, Øster Skerninge Forsamlingshus
  •  
     
    Varmtvandstræning
    onsdag 07:30
    Rasmus Brems-Hulgaard
    Svendborg, Gymnastikhuset
  •  
     
    Varmtvandstræning
    onsdag 08:15
    Rasmus Brems-Hulgaard
    Svendborg, Gymnastikhuset
  • @navn
     
    Vin-orientering
    onsdag 19:00
    John Per Jensen
    Gudbjerg Sydfyn, Stokkebækskolen-Gudbjerg
  • @navn
     
    Vokalgruppen Fontana
    onsdag 19:30
    Erik H. A. Jakobsen
    Skårup Fyn, Hos Ragnhild Thule Hansen
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.

Skoleleder Erik H.A. Jakobsen

Har du en god idé til et hold, en tur eller et foredrag? Send en mail til os.

Søg efter det hold du mangler

Alle hold i LOF i nærheden af Svendborg-Gudme-Egebjerg